VŠECHNY REKLAMY A KOMENTÁŘE NETÝKAJÍCÍ SE ČLÁNKŮ > SEM <

!! Český fanklub Wednesday 13 !! > přidej se k nám >> TADY <<

Mami jsi už na mě hrdá ?

8. října 2014 v 16:44 | Morbid Psycho Doll |  AlB.Damned.

Mami jsi už na mě hrdá ?


Napsala: Morbid Doll
Dne: 21.12.2013
Vystupují: Al. B. Damned ( vlastním jménem Joey ), sestra Lena, matka,otec a kamarád Simon
Upozornění: Příběh je smyšlený stejně tak i osoby v něm vystupující ( nevím jak se jemnuje Joeyho sestra..atd..)
Poznámka: Inspirováno písničkou ´Are you proud of me now ? ´od The Texas Drag Queen Massacre.Bylo mi tenkrát 18, když se to stalo. Měl jsem velký sen, ale ten se ovšem nelíbil mojí matce, která si mojí budoucnost představovala jinak. Zakazovala mi všechno, co jsem měl rád, protože se jí to nelíbilo. Chtěla abych se více učil, ale já na to kašlal, protože jsem měl se Simonem kapelu, o které nevěděla. Byl jsem pořád s ním a hráli v garáži u něj doma. Psali texty a tak.Přišel jsem domu docela pozdě. A i jsem se bál toho, že otevřu dveře a za nimi bude stát matka. A taky že ano.
" Joey kde jsi byl tak dlouho ? Nevíš, že máš po škole jít rovnou domů ? spustila na mě a já jí obešel
" Joey !! Mohl bys mi prosím odpovědět, kde jsi byl ? "
" Byl jsem u Simona "
" Zase ? To vám nestačí, že jste spolu ve škole ? To musíte být spolu i potom? Nemáš se náhodou takle učit ? "
" Mami já už nejsem malej, aby jsi se takle o mě starala "
" Joey já jenom pro tebe chci, aby jsi se měl dobře. Myslíš si, že tě vezmou na vysokou, když budeš mít špatný známky ? A co ten test z matematiky? "
" Ale já na žádnou vysokou jít nechci "
" Ptala jsem se co jsi dostal z matematiky "
" Čtyřku "
" No. To je hezké. Místo toho, aby jsi se učil a snažil se ,aby z tebe něco bylo, tak celý dny jsi někde pryč,maluješ se jako holka a o nic jinýho než horrory, piersing a další ty hrozný věci se nezajímáš "
" Tak mi to odpust´, že nejsem podle tvých představ. Že nechci být žádný profesor, doktor, inženýr a nevim co ještě..Tohle je můj život. Mám svoje sny." řekl jsem, odešel do svého pokoje a zabouchl za sebou dveře. To je pořád dokola. Pořád by mi nutila věci co se líbí jí..vůbec mě nerespektuje, nadává mi. Svoje cédéčka, plakáty a figurky horrorových hrdinů si musím schovávat, aby to nenašla a nevyhodila. Jsem podle ní zvrácený, morbidní a nevím co ještě. Někdy je to fakt na nic. A známky špatný nemám. Sice nejsem jedničkář,ale nepropadám. Sedl jsem si na postel a poslouchal své oblípené písničky. Se Simonem máme sen, že se nám podaří s naší kapelou prorazit. Vždycky jsem to chtěl. Chtěl jsem být jako moji oblíbenci. Chtěl jsem dělat něco co by mě bavilo. Přišla sestra a jedla rohlík se salámem.
" Chceš taky ? " zeptala se a nabízela mi jeden, co držela v jedný ruce.
" Jo díky " odpověděl jsem. Sedla si na svou postel naproti té mojí.
" Co se stalo ? " zeptala se
" Nic. Co by se mělo stát ? " odsekl jsem nechápavě
" Jsi nějakej divnej "
" Hmm..To jsem no. Myslí si to všichni, tak na tom asi něco bude " odpověděl jsem a dojedl rohlík, potom jsem popadl sluchátka, strčil jsem si je do uší a lehl si. Zase na chvíli jsem utekl z reality do svého vlastního světa.


DRUHÝ DEN RÁNO


Ráno jako každý jiný. Vstal jsem, oblékl jsem si svoje oblíbený poloroztrhaný kalhoty, tričko s motivem kosti žeber. Miloval jsem to triko. Skoro pořád jsem ho nosil. Upravil jsem si vlasy a namaloval linky, pak mě napadlo, že bych si mohl vzít ty nové kontaktní čočky. Potom jsem už jenom popadl tažku a svačinu v kuchyni a odcházel do školy.
" Joey a přijd´ včas domů " nezapomněla podotknout máma
" Jo jasný " řekl jsem " Joey. Nemáš snad jiný kalhoty než tyhle ?? A tvoje oči. "
" Co je s nima "
" Co se ti stalo s očima ? " ptala se a mě došlo, že asi myslí ty čočky.
" Nic. To jsou jenom kontakní čočky "
" Myslím, ž by ses měl jít převlést. Nebudeš mi dělat ostudu. Jdeš přece do školy " začala,ale já jí neposlouchal. Vydal jsem se na cestu.
" Joey !! Joey vrat´ se !! " křičela.
" Stalo se něco ? " přišel za ní táta " Vůbec mě neposlouchá. Viděl jsi co si na sebe oblékl ? Nosí rozthaný kalhoty maluje si oči jak holka a navíc si koupil kontakní čočky. Vypadá jak chodící mrtvola "
" Lindo. Pochop, že už není malej kluk. Nemůžeš mu pořád všechno zakazovat "
" Ale já pro něj chci jenom to dobrý. Aby se měl v životě dobře. Myslíš si, že ho na vysokou vezmou s těmi výsledky,co má? "
" Miláčku už to neřeš ano ? " řekl otec a odešel do práce.
Přišel jsem k domu, kde bydlel Simon. Už na mě čekal a jak mě uviděl zamával mi.
" Kde jsi byl takovou dobu ? " ptal se
" Jenom máma mě zase dávala kázání o tom jak jí dělám ostudu. " odpověděl jsem
" No jasný. Co dneska odpoledne ? Mohli bychom zkusit tu novou písničku. Dave říkal, že by měl dneska čas "
" Jo to je dobrej nápad. Stejně nevím, co bych dělal doma " řekl jsem a oba jsme se zasmáli, ale v tom jsme přišli před budovu školy. Uviděl jsem Carrie. Byla to holka z vedlejší třídy. Moc se mi líbila,ale měl jsem pořád pocit, jako kdyby mě neviděla. Napsal jsem o ní písničku ´Queen of Halloween.´ Se Simonem jsme prošli okolo ní a vydali se do třídy, kde nám právě začala hodina metematiky. Když nám škola skončila šel jsem jako vždycky k Simonovi. Šel s námi i Dave, který chodil s Carrie do třídy. Vždycky jsem se ho chtěl na ní zeptat, ale nevěděl jsem jestli to mám udělat nebo ne. I ted´ mě to napadlo,ale pak jsem to nechal být. Domu jsem přišel, jako vždycky,ale dneska mě šel doprovodit Simon. Přišel jsem a uviděl mámu.
" Slíbil jsi že přijdeš včas. "
" Jo,ale musel jsem si něco zařídit " odpověděl jsem
" A kdo to byl ?"
" To byl Simon mami. Víš, můj kamarád "
" Máš to podivný kamarádi. Mají na tebe špatný vliv. " řekla a slédla mě od hlavy až k patě
" Je to dobrej kamarád. Nemusíš mít strach. "
" Zítra tě vyzvednu ze školy a půjdeme nakoupit nové oblečení a necháš se ostříhat " řekla najednou. Myslel jsem že mě trefí. To nemůže myslet vážně.
" Co že ? To nemůžeš myslet vážně. " vykřikl jsem
" Ale ano. Však se na sebe podívej. Vypadáš jak kdyby jsi právě vylezl z hrobu. Musíš děsit každýho kdo tě potká a navíc by tě takle nevzali na tu školu "
" Ne!! Vžádným případě se nenechám ostříhat. Můžu si nosit co chci a na žádnou vysokou nechi. Už jsem ti to řekl jednou "
" Nebut´ drzí Joey. Prostě jsem to řekla a hotovo. Nebudeš mi dělat ostudu "
" Já ti dělám ostudu ? A co tak špatnýho dělám ? Známky mám dobrý. Nepropadám. Dneska jsem si opravil tu čtyřku z matiky a dostal jsem dvojku. Z angličniny mám jedničku. Co by jsi chtěla ?? Mohla bys být ráda za to, že nejsem jako někteří moji spolužáci, kteří berou drogy, kradou a další věci. Já tohle nedělám. Měla bys být na to hrdá " řekl jsem a místo dalšího kázání jsem schytal facku.
" Takle semnou mluvit nebudeš. Jsem tvoje matka a hrdá ?? Na co ?? ". Stál jsem na místě a bolela mě tvář, jak mě uhodila. Do očí se mi vrhaly pomalu slzy.
" Právě proto že jsi moje máma bys na mě měla být hrdá. Měla bys mě podporovat ve svých snech, abych byl št´astný. Jiný mámi to dělají, ale ty mi pořád něco vyčítáš, zakazuješ a rozhoduješ o mém životě. Já už nejsem malej." řekl jsem, obešel jsem jí a vydal se do pokoje.
" Tak dobře. Dělěj si co chceš, ale dokud budeš pořád takový, tak nejsem tvoje máma" stihla ještě zamnou zakřičet. Zamkl jsem dveře od svého pokoje a sedl si na zem ke své posteli. Přemýšlel jsem nad tím, co je semnou špatně. Tekly mi po tvářích slzy. Zasáhlo mě to, co mi řekla vlastní máma. Vzdala se mě jen proto, že nechci být to co by chtěla, abych byl. Vztal jsem a začal si balit věci.
* Když se mě vzdala, tak nevím co bych tu víc dělal. Byl bych tu jen na víc, však mi to i trochu naznačila. Půjdu k Simonovi.* V tom někdo vzal za kliku a pokoušel se otevřít dveře,ale marně, když byly zamknuté.
" Joey !! Joey otevři " ozvalo se za dveřmi
" Kdo to je ? "
" Jenom já Lena " ozvalo se znovu a ulevilo se mi, když jsem zjistil, že je to sestra. Odemknul jsem dveře a pokračoval v balení věcí. Sestra vešla dovnitř.
" Co to děláš ? " ptala se, jakmile mě uviděla.
" Nevíš? Odcházím " odpověděl jsem " Proč a vůbec kam chceš jít ? "
" To už je jedno. "
" Ale Joey. Nemůžeš přece jenom tak odejít "
" Já musím. " řekl jsem a zapnul jsem batoh. Přišel jsem k ní a objal jí.
" Mám tě rád ", dal jsem jí svého plyšového medvídka a odešel. Podívala se za mnou
" Taky tě mám ráda " a stiskla medvídka na své hrudi.
Stál jsem v kuchyni a poslouchal hádku rodičů. Máma si stěžovala, jak jí neposlouchám. Odešel jsem z domu a vydal se k Simonovi. Když jsem přišel k němu, trochu se divil, co tam dělám tak pozdě večer,ale všechno jsem mu to vysvětlil a zeptal se, jestli u něj můžu chvíli být než si najdu něco vlastního. Jeho rodiče byli moc hodní a dovolili mi u nich zůstat. Od tý doby, co jsem odešel jsem se domů nevrátil. S klukama jsme budovali naší skupinu, až jednoho dne přišel Dave ze zprávou, že nám domluvil koncert, jako předkapela jedný britský kepely. Byli jsme všichni hrozně nadšený a moc jsme se na to těšili. Pak když jsme dohráli náš první koncert schytali jsme velký ohlas a od tý doby se nám hrnuly nabýdky jedna za druhou. Dokonce jsme úspěšně dokončili Střední školu a já si našel byt. Dokonce jsem začal chodit s Carrie.


O 2 ROKY POZDĚJI...


Dostali jsme nabýdku vystoupit v jednom britským televizním pořadu, kterou jsme přijali..
" Takže se vám splnil sen ? " ptal se moderátor
" Ano. Hráli jsme tajně u Simona v garáži, až jednoho dne přišel tady Dave, že nám domluvil koncert jedný kapeli. Moc jsme se na to těšili, a pak sklidili velký úspěch. Hrnuli se nám nabýdky jedna za druhou. " Na ten pořad se dívala zrovna sestra , a když mě tam viděla nemohla uvěřit svým očím.
" Mami !! Mami honem Joey je v televizi !! " křičela. Máma přišla a zadívala se na televizi.
" ..Tak nám tu zahrajete písničku. Která to bude ? "
" Bude to ted´ vlastně nová píseń ´Are you proud of me now ? ´. Je to píseń o tom, jak se vlastní máma vzdala svého syna, protože chtěla ,aby byl to co on být nechtěl. "
" Dámy a pánové - The Texas Drag Queen Massacre ".." Takže jsem slavný , všichni mě znají
každá televizní stanice mě ukazuje
Můj obličej se zobrazí ve zprávách každou hodinu
Mami jsi ted´ na mě hrdá ?

Tvůj malý chlapec vyrostl
snažil se tak tvrdě, abys byla hrdá
Nepodařilo se a jen to musel vzdát
udělal jednu věc, že věděl proč
Tvůj chlapec je mrtvý a pryč
a ty se ptáš sama sebe proč
Tohle je všechno pro tebe, doufám že se ti to líbí
Jsi ted´ na mě hrdá ?
Jsi ted´ na mě hrdá ? "..


KONEC
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Tajemná Temnota Tajemná Temnota | E-mail | Web | 8. října 2014 v 19:09 | Reagovat

Tahle tvoje povídka je boží!
Hele, nemusím komentovat všechno co už jsem četla zase znova, že ne? :-D

2 Morbid Doll Morbid Doll | Web | 8. října 2014 v 19:30 | Reagovat

[1]: Děkuju :3
To víš, že nemusíš :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
" Satanismus není synonymum pro rituální oběti, vykopávání hrobů a uctívání ďábla . Ďábel neexistuje. Satanismus je víra v uctívání sebe sama, protože jen ty jsi zodpovědný za své vlastní dobro a zlo. "
( Marilyn Manson )